Akciópályázat az EGT/Norvég Civil Alap keretein belül
Az Ökotárs Alapítvány az Autonómia Alapítvánnyal, a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvánnyal és a Kárpátok Alapítvány-Magyarországgal közösen pályázatot hirdet magyarországi civil szervezetek számára az EGT/Norvég Civil Támogatási Alap keretében akciópályázatok benyújtására és támogatására.
A norvég civil támogatási alap átfogó, általános céljai és várt eredményei
Az EGT/ Norvég Civil Támogatási Alap (NCTA) átfogó célja, hogy “segítse a magyarországi civil társadalom fejlődését, valamint erősítse részvételüket a társadalmi igazságosság, a demokrácia és a fenntartható fejlődés alakításában”.
Az Alap várt eredményei:
– a demokratikus értékek érvényesülése, ideértve az emberi jogokat;
– az erősödő állampolgári aktivitás és részvétel a közügyek alakításában;
– az érdekképviseleti tevékenységek erősödése;
– a hálózatokban, szövetségekben működő civil szervezetek együttműködésének fejlődése;
– a civil szervezetek kapacitásának megerősítése, a civil szektort támogató környezet kialakulása;
– jelentősebb hozzájárulás a fenntartható fejlődés eléréséhez;
– a megadott célcsoportok számára alapvető jóléti szolgáltatások fejlődése;
– a társadalmilag sérülékeny csoportok megerősödése.
A pályázati felhívás konkrét célja
Rövid kampányok vagy egyszeri megmozdulások, társadalmi akciók és közös fellépések szervezésének és lebonyolításának támogatása.
A támogatható tevékenységek témája kizárólag az NCTA horizontális szempontjainak valamelyike (vagy közülük több) lehet, azaz:
– az emberi, állampolgári és kisebbségi jogok érvényesítése (elsősorban etnikai, vallási, nyelvi, valamint szexuális orientáció alapján) azaz esélyegyenlőség;
– a rasszizmus, az idegengyűlölet, az antiszemitizmus, a homofób viselkedésminták és a szélsőségek visszaszorítása;
– a megkülönböztetés és kirekesztés helyett a tolerancia, a multikulturalizmus, a társadalmi befogadás és sokszínűség erősítése;
– a szegénységből és társadalmi egyenlőtlenségekből adódó problémák megértése, enyhítése, megoldása (különös tekintettel a roma népesség helyzetére);
– a nemek közti egyenlőség elősegítése; továbbá a nemi és családon belüli erőszak, valamint az emberkereskedelem visszaszorítása.
Előnyt élveznek azok a pályázatok, amelyek a fenti ügyeket (közülük egyet vagy többet) a gyűlöletbeszéd és a gyűlöletcselekmények elleni fellépés felől közelítik meg.
Olyan akció- és kampányötleteket várunk tehát, amelyek a fent részletezett területek valamelyikén jelentkező konkrét és aktuális problémákra hívják fel a figyelmet, embereket motiválnak az ezekkel kapcsolatos fellépésre, és hatékonyan járulnak hozzá a problémák megoldásához, a fennálló helyzet megváltoztatása, javítása érdekében.
Előnyben részesülnek a minél változatosabb, egyebek között modern online eszközöket alkalmazó kezdeményezések és/vagy a más módon kreatív, innovatív megoldások, melyek hatékonyságát a pályázó képes érvekkel alátámasztani.
Előnyt jelent továbbá, ha az akció/kampány széles célcsoportokat szólít meg üzenetével, illetve új célcsoportokat képes elérni.
Konferenciák, fesztiválok, táborok, évente és/vagy rendszeresen megrendezett események, túlnyomóan sport vagy kulturális, jótékonysági vagy közösségépítési célú rendezvények nem minősülnek akciónak a jelen pályázati felhívás értelmében.
Az NCTA e felhívás keretében sem támogat politikai szervezeteket vagy azok jelöltjeit, pártpolitikai akciókat és tevékenységeket.
További információk, részletes pályázat a norvegcivilalap.hu oldalon.
A cikk forrása: http://palyazatfigyelo.info/2015/03/08/akciopalyazat-az-egtnorveg-civil-alap-keretein-belul.php