PÁLYÁZAT, ÁLLAMI TÁMOGATÁS, SZOCIÁLIS ELLÁTÁS, SEGÉLY, NYUGDÍJ, GYES, GYED, CSOK (SZOCPOL), CSALÁDI PÓTLÉK, VÁLLALKOZÁS, MUNKAHELY, LAKÁS, OTTHON, PÉNZÜGYI INFORMÁCIÓ

A legfrissebb pályázati lehetőségek, állami-, EU-s finanszírozású támogatások több kategóriában is. (napkollektor, napelem, hőszigetelés, nyílászáró, társasház, képzés)
Vissza nem térítendő állami támogatásokról, forrásokról kaphat tájékoztatást. Támogatások vállalkozásoknak, családoknak, iskoláknak, diákoknak. Szociális ellátások, segély, nyugdíj, gyes, gyed, csok (szocpol), családi pótlék.



2015. május 22., péntek

Az összes pénzt lehúzhatják a bankkártyádról.Így trükköznek a pénztárosok.

Az összes pénzt lehúzhatják a bankkártyádról.Így trükköznek a pénztárosok.

Nagyon vigyázz, ha ezt csinálja a pénztáros.
Külföldön, idegen környezetben szinte mindenki kiszolgáltatottabb, nem véletlen hát, hogy se szeri, se száma az olyan trükköknek, melyeket gyanútlan, jóhiszemű turisták ellen vetnek be a gyors pénzszerzésre specializálódott csalók.
Azt a legtöbben tudják, hogy érdemes vigyázni a mozgó árusokkal, mint ahogy azt is, hogy nem érdemes utcai szerencsejátékba bonyolódni, léteznek azonban trükkök, melyek kevéssé ismertek, annak ellenére is, hogy egyre gyakrabban próbálják felhívni a figyelmet veszélyeikre, legyen szó a helyi hatóságokról vagy épp egy-egy utazásra felkészítő weboldalról.
Érdemes például szemmel tartani a pénztárosokat is, a következő két trükköt ugyanis vannak, akik előszeretettel alkalmazzák közülük.
A hasonló figyelmeztetésekkel foglalkozó tájékoztató anyagok szerint Spanyolországban, azon belül is Barcelonában jellemző, hogy a pénztáros úgy tesz, mintha telefonálna, miközben éppen intézitek a bankkártyás fizetést, tulajdonképpen azonban telefonjával lefotózza a kártyádat, hogy hozzáértők később le tudják másolni, így akár a rajta lévő teljes összeggel lehúzhatnak.

Egész Európában gyakori továbbá az úgynevezett lassú számolás módszere, mely azt takarja, hogy a pénztáros nagyon lassan, akár szüneteket tartva számolja le a visszajárót, a vevő türelmével játszva, azt remélve, hogy elveszti azt, és egyszerűen felmarkolja az aprót anélkül, hogy utánaszámolna, tulajdonképpen kevesebbet kapott vissza.
A megoldás mindkét esetben a kellő körültekintés: lehetőleg csak akkor fizess kártyával, ha muszáj, mindig ellenőrizd a beütött összeget, és ne fizess, amíg a pénztáros nem teszi le a telefont.
Továbbá számold meg mindig a visszakapott pénzt – ezt egyébként is tedd meg mindig, gyakran előfordulnak ugyanis figyelmetlenségek, még ha nem is szándékosan.
Forrás : femina.hu
Szerző: Árbócz Lilla