Minimálbér és bérminimum 2016 – Több pénzt kell adni az alacsony keresetűeknek
Minimálbér és bérminimum 2016 – Több pénzt kellene adni az alacsony keresetűeknek, mert minden, nekik adott forint nemcsak az ő helyzetükön javít, hanem a fogyasztáson keresztül segíti a gazdasági növekedést is – mondta Burány Sándor (MSZP), az Országgyűlés költségvetési bizottságának elnöke szombati budapesti sajtótájékoztatóján.
Minimálbér és garantált bérminimum 2016
Burány Sándor hangsúlyozta: az MSZP örül annak, hogy a hazai gazdaság főbb mutatói kedvezően alakulnak, azonban a Központi Statisztikai Hivatal adatainak elemzéséből kiderül, a magyar gazdasági növekedés szerkezete egészségtelen, mert elsősorban az exportra dolgozó multinacionális cégek és a “stadionokat építő” építőipar jó teljesítménye áll a kedvező adatok mögött. Mint mondta, az is kiderül az adatokból, hogy a fogyasztás továbbra is nagyon alacsony és a beruházások is visszaestek. A minimálbér és a garantált bérminimum összegének emelése javíthat az ország gazdasági helyzetén is.
Hozzátette, a KSH adatai szerint a szolgáltatásban a legtöbb ágazat teljesítménye nemhogy nőtt volna, hanem visszaesett, legnagyobb mértékben a kereskedelem és vendéglátás adatai romlottak. Világos, hogy nincs elég pénze a magyar embereknek ahhoz, hogy ezeket a szolgáltatásokat igénybe tudják venni – mondta.
Emlékeztetett rá: az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint sokkal több cég szűnik meg Magyarországon, mint amennyit alapítanak, a megszűntek többsége pedig kis- és közepes vállalat, amelyek ugyan nem sokat tesznek hozzá a gazdaság teljesítményéhez, de ők foglalkoztatják a munkavállalók jelentős részét ebben a szektorban.
Burány Sándor hangsúlyozta: ezért az MSZP változatlanul azon az állásponton van, hogy több pénzt kell adni az embereknek, elsősorban az alacsony keresetűeknek, ezt, valamint a társadalmi igazságosságot szolgálta adójavaslatuk is, amely az alacsony keresetűek számára 5 és 10 százalékos új adómértékről szólt. Mint mondta, Magyarországon minél kevesebbet keres valaki, annál inkább elkölti az utolsó fillérig a jövedelmét. Éppen ezért minden egyes fillér, amit az alacsony keresetűek kapnak, nemcsak az ő helyzetükön javít, hanem a fogyasztáson keresztül a gazdasági növekedést is segíti – mondta.
Forrás : (MTI)