PÁLYÁZAT, ÁLLAMI TÁMOGATÁS, SZOCIÁLIS ELLÁTÁS, SEGÉLY, NYUGDÍJ, GYES, GYED, CSOK (SZOCPOL), CSALÁDI PÓTLÉK, VÁLLALKOZÁS, MUNKAHELY, LAKÁS, OTTHON, PÉNZÜGYI INFORMÁCIÓ

A legfrissebb pályázati lehetőségek, állami-, EU-s finanszírozású támogatások több kategóriában is. (napkollektor, napelem, hőszigetelés, nyílászáró, társasház, képzés)
Vissza nem térítendő állami támogatásokról, forrásokról kaphat tájékoztatást. Támogatások vállalkozásoknak, családoknak, iskoláknak, diákoknak. Szociális ellátások, segély, nyugdíj, gyes, gyed, csok (szocpol), családi pótlék.



2015. július 9., csütörtök

ITT a Növekedési Hitelprogram (NHP) Feltételek !!!

ITT a Növekedési Hitelprogram (NHP) Feltételek !!!

Júniusban már valamelyest jobban fogytak a Növekedési Hitelprogram (NHP) kölcsönei, mint az év elején. A jegybank adatai szerint a hatodik hónapban több mint 40 milliárd forinttal nőtt a program második szakaszában kötött szerződések összege, és a hitelállomány is hasonló mértékben gyarapodott. növekedési hitelprogram nhp 2015-2016


Így július 3-án 782,3 milliárd forintnál tartott a hitelszerződések összege, a folyósított állomány pedig 613,6 milliárd forint volt. A teljes első fél év összességében véve azonban nem sikerült valami fényesen, hat hónap alatt kevesebb mint 200 milliárd forintnyi szerződést írtak alá a vállalkozások, az állomány pedig csak 140 milliárd forinttal növekedett.
A programon eddig az sem lendített, hogy megjelent az NHP+, amelynél a kockázatok egy részét a jegybank átveszi a bankoktól, hogy azok a rosszabb hitelminősítésű cégeket is képesek legyenek finanszírozni. Szerződések ugyanis eddig nem nagyon születtek. Az NHP+ hivatalosan ugyan már március közepén elindult, de a hitelintézetek beszámolói szerint csak az elmúlt hetekben véglegesedtek a feltételek, és jelentek meg az új hitelcélok. Az OTP, amely eddig 115 milliárd forintnyi szerződést kötött az NHP második szakaszában, arra számít, hogy az NHP+-os hitelkihelyezésekben az év vége felé várható majd élénkülés. A CIB az NHP+ esetében egyelőre még az igényfelmérések szakaszában jár, és a K&H-nál sem kötöttek még meg egyetlen szerződést sem.

Az első fél év gyenge folyósítási adatai mögött a K&H szakértői szerint egyrészt az alacsony beruházási kedv állhat. Az is visszavethette az idén a hitelezést, hogy a konstrukció miatt elindított kampányszerű beruházások nagy része már lezárult, a végéhez közeledik, a piaci helyzet sem indokol további kapacitásbővítést.
Ami amortizáció, elmaradt beruházás maradt a válság után, azt az elmúlt egy-két évben már pótolták a vállalkozások. A 2013-ban meghirdetett NHP első és második szakaszában összesen egyébként csaknem 1500 milliárd forintnyi kedvezményes hitelhez jutottak a vállalatok, több mint 28 ezer hitelügyletet kötöttek a bankok, 18 705 vállalkozással.
Az első szakaszban folyósított mintegy 700 milliárd forintnyi hitel háromötöde ugyan hitelkiváltás volt, a második szakaszban viszont a kihelyezések 95 százaléka már új hitel vagy lízingszerződés. Az új hiteleken belül a beruházási célúak aránya 65 százalék, a forgóeszközhiteleké 26, az uniós támogatások előfinanszírozására felvett kölcsönöké pedig 9 százalék. A kiváltó hitelek nagyobbik részéből korábbi, drágább beruházási hiteleket cseréltek olcsóbbra a vállalkozások.
Az új beruházási hitelek átlagos futamideje 6,9 év, az átlagos összege pedig 22 millió forint. A forgóeszközhiteleknél 2,5 év a futamidő, a hitelösszeg 57 millió forint körül alakult, az uniós források előfinanszírozására átlagosan 1,9 éves futamidővel vesznek fel a cégek 32 millió forintot. A legtöbb hitelt továbbra is a mezőgazdaság szívja fel, majdnem minden negyedik szerződést agrárcéggel kötnek meg. A kereskedelem azonban lassan felzárkózik, ennek a szektornak az aránya is meghaladja már a 20 százalékot. Szintén 20 százalék körüli részesedéssel rendelkezik a programból a feldolgozóipar.

Forrás :online-kalkulator.hu