PÁLYÁZAT, ÁLLAMI TÁMOGATÁS, SZOCIÁLIS ELLÁTÁS, SEGÉLY, NYUGDÍJ, GYES, GYED, CSOK (SZOCPOL), CSALÁDI PÓTLÉK, VÁLLALKOZÁS, MUNKAHELY, LAKÁS, OTTHON, PÉNZÜGYI INFORMÁCIÓ

A legfrissebb pályázati lehetőségek, állami-, EU-s finanszírozású támogatások több kategóriában is. (napkollektor, napelem, hőszigetelés, nyílászáró, társasház, képzés)
Vissza nem térítendő állami támogatásokról, forrásokról kaphat tájékoztatást. Támogatások vállalkozásoknak, családoknak, iskoláknak, diákoknak. Szociális ellátások, segély, nyugdíj, gyes, gyed, csok (szocpol), családi pótlék.



2015. július 3., péntek

Kivételes nyugdíjemelés szabályai

Kivételes nyugdíjemelés szabályai

A kivételes (méltányossági) nyugdíj-emelés szabályai szerint, az emelés annak a kérelmezőnek engedélyezhető, aki elérte az öregségi nyugdíj-korhatárt, nyugellátásban részesül, valamint a nyugellátása és a rendszeres pénzellátás együttes havi összege nem haladja meg a 75.000,- forintot.

További feltétel még, hogy nem engedélyezhető kivételes nyugellátás-emelés annak a személynek akinél a nyugellátás megállapításától, továbbá a korábbi kivételes nyugellátás-emeléstől számított 3 év még nem telt el.
A feltételeknek együttesen kell fennállnia. Az egyszeri segélyre vonatkozó szabályok szerint annak a nyugellátásban részesülő személynek engedélyezhető egyszeri segély, aki olyan élethelyzetbe kerül, amely a létfenntartását veszélyezteti és a havi jövedelme nem haladja meg a 75.000,- forintot, ha a közeli hozzátartozójával közös háztartásban él, vagy a 85.000,- forintot, ha egyedül él. A kérelemben meg kell jelölni azokat a különös méltánylást érdemlő körülményeket, amelyek megalapozhatják a kérelmet.
Forrás : www.teol.hu
Méltányossági nyugdíjemelés
A méltányossági nyugdíjemelés nem jár automatikusan, igényelni kell és mindenki nem is kaphatja meg.A kérelmet elbírálják 21 nap alatt és majd csak ezután derül ki, hogy az igénylő jogosult-e rá.Ha igen, akkor megkapja és ezt követően a nyugdíja minden hónapban annyival több lesz,a mekkora emelést megállapították.

Ki jogosult rá:
Akinek nyugellátása és rendszeres pénzellátása együttes havi összege nem haladja meg a 75.000 forintot továbbá :
- nyugellátásban részesül és az öregségi nyugdíjkorhatárt elérte;
- megváltozott munkaképességű özvegy;
- fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg,
vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodó özvegy;
árva.
Kik élvezhetnek előnyt a méltányossági nyugdíj kérelmezésénél :
- a férfi igénylők esetében azok élveznek előnyt, akik több, mint 35 év szolgálati idővel rendelkeznek
- hölgy igénylők esetében, előnyben részesülhetnek, akik több, mint 30 év szolgálati idővel rendelkeznek
- 70 évnél idősebb igénylők is előnyt élvezhetnek az 1. vagy 2. rokkantsági csoportba tartozó személyek
- továbbá előnyben részesítik azokat az igénylőket is, akik a korábbi években még nem kaptak méltányossági nyugdíjemelést
Egyéb jogosultsági feltételek:
Nem engedélyezhető kivételes nyugellátás-emelés annak a személynek, akinél a nyugellátás megállapításától, továbbá a korábbi kivételes nyugellátás-emeléstől számított 3 év még nem telt el.Természetesen nem adnak méltányossági nyugdíjemelés annak sem,a ki előzetes letartóztatásban van, börtönbüntetését tölti, valamilyen szociális intézményben él, vagy javítóintézet lakója.
A kivételes nyugdíjemelést csak az érintett személy kérelmezheti!
Mit kell csatolni a nyomtatványhoz illetve mit kell bemutatni az ügyfélszolgálaton?
Nyomtatvány: Kérelem-adatlap nyugellátás méltányossági alapon történő emeléséhez
A kérelemnek nincs kötelező mellékelte (az indoklás rész azonban kiemelt
jelentőséggel bír).
Összege:
Az emelés összege nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 25%-át (7.125 Ft) , de nem lehet kevesebb annak 10% – ánál (2.850 Ft).
Az engedélyezett kivételes nyugellátás- emelés „beépül” a nyugellátás összegébe, a nyugellátások évenkénti rendszeres emelése az emelés összegének figyelembe vételével történik.
Hol igényelhető?
- Kormányablak
- Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság
Ügyintézési határidő: 21 nap



A cikk forrása: http://palyazatfigyelo.info/2015/07/02/kiveteles-nyugdijemeles-szabalyai.php