PÁLYÁZAT, ÁLLAMI TÁMOGATÁS, SZOCIÁLIS ELLÁTÁS, SEGÉLY, NYUGDÍJ, GYES, GYED, CSOK (SZOCPOL), CSALÁDI PÓTLÉK, VÁLLALKOZÁS, MUNKAHELY, LAKÁS, OTTHON, PÉNZÜGYI INFORMÁCIÓ

A legfrissebb pályázati lehetőségek, állami-, EU-s finanszírozású támogatások több kategóriában is. (napkollektor, napelem, hőszigetelés, nyílászáró, társasház, képzés)
Vissza nem térítendő állami támogatásokról, forrásokról kaphat tájékoztatást. Támogatások vállalkozásoknak, családoknak, iskoláknak, diákoknak. Szociális ellátások, segély, nyugdíj, gyes, gyed, csok (szocpol), családi pótlék.



2015. szeptember 27., vasárnap

FIGYELEM – így változtak a parkolás szabályai

FIGYELEM – így változtak a parkolás szabályai

A Kúria szerint egyáltalán nem jogszerű, hogy csak öt napig lehet bemutatni az esetleg elkavarodott, ám érvényes parkolási jegyet, illetve hogy ezt csak egyszer lehet megtenni egy hónapban – írja azenpenzem.hu.


Megsemmisítette a Kúria a fővárosi parkolási rendelet azon pontját, amely szerint a nem jól látható helyen levő parkolási jegyet a kiszabott bírság elkerülése érdekében „az ellenőrzés napjától számított 5 munkanapos jogvesztő határidőn belül” lehet csak bemutatni.

Ugyancsak törölték azt a kitételt is
, amely a parkolójegy utólagos bemutatását naptári hónaponként legfeljebb egy alkalommal tette lehetővé. Azt is csak akkor, ha „az adott gépjárműre nincs 30 napnál régebbi jogosulatlan parkolási esemény miatt kiszabott és nem vitatott várakozási díj és pótdíjtartozás”.
Önkormányzati részről eddig azzal indokolták a rendelkezést, hogy a pótdíjfizetési felszólítások 10 százaléka esetén élnek a gépjárművezetők az utólagos bemutatás lehetőségével. Szerintük ez túl nagy szám „felveti a visszaélésszerű alkalmazás gyanúját”. A hatóságnak állítólag tudomása van arról, hogy a pótdíjasok számára az ellenőrzés időpontjában érvényes más parkolójegyek értékesítése valamilyen külön üzletággá vált. Ezért voltak kénytelenek az 5 munkanapos jogvesztő határidőt és a havi egy alkalmat garanciális elemként bevetni.
A Kúria azonban úgy véli, hogy a visszaélés lehetősége még nem alapozza meg a törvénysértő rendelkezés hatályában való fenntartását. Mint hangsúlyozták: a jogalkotónak az esetleges visszaélések visszaszorítására törvényes eszközöket kell találnia.
Forrás: hvg.hu
ÖSSZEFOGLALVA:
5 munkanapon túl is bizonyíthatja igazát az autós
“Az ellenőrzés napjától számított 5 munkanapos jogvesztő határidőn belül lehetett eddig bemutatni a parkolójegyet abban az esetben, ha valaki azt nem jól látható helyre tette ki, és megbírságolták. Ezt a passzust most megsemmisítette a Kúria, így nincs többé jogvesztő határidő”
Sokan így úszták meg a büntetést?
Az önkormányzat szerint azonban a büntetések 10%-ában éltek a megbüntetett autósok az utólagos jegybemutatással, ami olyan nagy szám, hogy felveti a visszaélésszerű alkalmazás gyanúját. Hogy ez pontosan mit jelent?
“A hatóságnak állítólag tudomása van arról, hogy a pótdíjasok számára az ellenőrzés időpontjában érvényes más parkolójegyek értékesítése valamilyen külön üzletággá vált. Ezért voltak kénytelenek az 5 munkanapos jogvesztő határidőt és a havi egy alkalmat garanciális elemként bevetni” – írja a lap
Ezekre mindenképpen figyelj!
Az önkormányzat érvelését nem fogadta el a testület, és ezek a szabályok megszűntek, de azért érdemes néhány alapvető dologra odafigyelni, ha nem akarsz kellemetlen helyzetbe kerülni.
Először is a szélvédő mögé, jól látható helyre kell tenni a cetlit. Érdemes figyelni arra is, hogy az ajtó becsukásakor se vigye le a huzat.
Ha valakit jogosan büntetnek meg, és az illető befizeti a pótdíjat, nem ritka, hogy ennek ellenére felszólítást kap a befizetés után is. Ezt nem érdemes figyelmen kívül hagyni, ez esetben fel kell keresni az ügyfélszolgálatot, és igazolni a befizetést. A pótdíjat egyébként minél előbb be kell fizetni – amennyiben jogosan bírságoltak meg -, mivel a mértéke az idő múlásával meredeken emelkedik.
Akkor nem jogos a büntetés, ha a pótdíj kiszabása és a jegy megváltása között nem telt el legalább 5 perc. Ezt a blokkal vagy az sms-ben kapott visszaigazolással lehet bizonyítani. Ez azért fontos szabály, mert így nem büntethetnek meg, amíg elmész az automatáig.
Forrás : femina.hu