PÁLYÁZAT, ÁLLAMI TÁMOGATÁS, SZOCIÁLIS ELLÁTÁS, SEGÉLY, NYUGDÍJ, GYES, GYED, CSOK (SZOCPOL), CSALÁDI PÓTLÉK, VÁLLALKOZÁS, MUNKAHELY, LAKÁS, OTTHON, PÉNZÜGYI INFORMÁCIÓ

A legfrissebb pályázati lehetőségek, állami-, EU-s finanszírozású támogatások több kategóriában is. (napkollektor, napelem, hőszigetelés, nyílászáró, társasház, képzés)
Vissza nem térítendő állami támogatásokról, forrásokról kaphat tájékoztatást. Támogatások vállalkozásoknak, családoknak, iskoláknak, diákoknak. Szociális ellátások, segély, nyugdíj, gyes, gyed, csok (szocpol), családi pótlék.



2015. július 22., szerda

8550 forintos plusz ellátást kap rengeteg nyugdíjas

8550 forintos plusz ellátást kap rengeteg nyugdíjas

Régóta várnak anyagi támogatásra a II. világháborús hadiárvák, hadiözvegyek: most – a tervek szerint – havi 8 ezer forintot kaphatnak. A lépés az 1938 és 1945 között elesett katonák hozzátartozóit érinti, egyfajta nyugdíj-kiegészítésként is értelmezhető, mintegy 18 ezer ember számára.


A támogatás már igényelhető, nem adják automatikusan, fontos, hogy kérvényezni kell!A támogatás összege a mindenkori legkisebb nyugdíj összegének 30 %-a azaz 8550 forint 2015-ben.Ha emelik a minimál nyugdíjat, akkor ez az ellátás is emelkedni fog.Aki jogosult a támogatásra annak csak most egyetlenegyszer kell igényelni élete végéig minden hónapban kapni fogja ezt a plusz összeget! 20 ezer ember fogja megkapni ezt a plusz juttatást.

ITT IGÉNYELHETI :
– a lakóhely szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalában,
– külföldön élő és Magyarországon lakóhellyel, tartózkodási hellyel nem rendelkező kérelmező esetében Budapest Főváros Kormányhivatalánál.
Anyagi támogatást kapnak azok a hadiözvegyek és hadiárvák, akiknek férje, édesapja
1938. november 2-a és 1945. május 9-e között a magyar királyi honvédség és csendőrség kötelékében szolgált és elesett – ismertette a hadigondozásról szóló törvény módosításának célját az egyik előterjesztő, Lázár János múlt héten az Országgyűlésben. Az előterjesztést a miniszter mellett Kovács Zoltán, L. Simon László, Vargha Tamás, valamint Rétvári Bence képviselők jegyzik.
Mivel lehet igazolni, hogy jogosultak vagyunk a juttatásra?
Az eljárás során a jogosultság hadi eredetét egykorú
- szolgálati,
- katonai,
- kórházi iratokkal
- hatósági igazolásokkal (például halotti anyakönyvi kivonattal),
ezek hiányában más hitelt érdemlő módon – például vöröskeresztes papírokkal – kell igazolni.
A járási hivatalban megvizsgálják ezeket a papírokat, és döntenek a jogosultságról. A támogatást a nyugdíjjal együtt kapják majd a jogosultak, de az szinte biztos, hogy az augusztusi nyugdíjjal senki sem fogja még megkapni a pluszpénzt.

Fontos azonban mihamarabb kérelmezni, mert (az igényléstől kezdve) visszamenőleg is jár
– tehát például szeptemberben nem csak a szeptemberi, hanem az augusztusi 8 550 forintot is viheti a postás.(forrás : penzcentrum.hu)
Kik kaphatják?
Várhatóan 18 ezer fő lehet érintett – életkorukból fakadóan jellemzően nyugdíjasok. A javaslat az, hogy a jogosulti körbe kerüljenek be azok a hadiárvák és hadiözvegyek, akiknek az édesapja vagy a férje a Magyar Királyi Honvédségben vagy a Csendőrségben szolgálatot teljesített; az állománytáblától és a rendfokozattól teljesen függetlenül attól, hogy melyik egységben és milyen rendfokozatban szolgált – tájékoztatta a Pénzcentrumot a Miniszterelnökségi Sajtóiroda.
A törvény hatályát kiterjesztik azokra is, akik 1947-ben elveszítették magyar állampolgárságukat – így több ezer embert érinthet a javaslat a határon túl is.
Mikor kaphatják?
Információink szerint a javaslatot hamarosan tárgyalhatja a kormány, ezután fogadhatja el a parlament. A törvény a kihirdetését követő napon hatályba lépne, utána lehet igényelni a járadékot (a folyamat gyorsaságától függően vagy már a nyáron, vagy ősztől).

Mennyit kaphatnak?
Az anyagi támogatás az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (jelenleg: 28.500 forintnak) a 30 százaléka, 2015-ben 8 550 forint/hó.

Hogy kaphatják?
A támogatást kérvényezni kell, a kérelem a tervek szerint határidő-korlátozás nélkül, bármikor benyújtható a lakóhely szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalában. A külföldön élő kérelmező esetében Budapest Főváros Kormányhivatala járna el, a járadékot a nyugdíjfolyósító szerv folyósítaná.
Hányatott sorsú hadiárvák
A két világháború között, sőt az I. világháború előtt az akkori korszaknak megfelelő hadigondozotti ellátásban részesült minden érintett. Nem volt politikai vita abban a parlament falai között, hogy a hadiárvák vagy a hadiözvegyek, az I. világháború kimenetelétől függetlenül elismerést és támogatást érdemelnek.
Ez azért nagyon fontos kérdés, mert a II. világháború után nem ez történt, holott az áldozat és a veszteség korántsem volt kisebb, mint az első világháború idején. A II. világháború idején, 1938 késő ősze, november 2-a és 1945 nyara között meghaltak tekintetében először a magyar kormány még az 1945. április 4-i időpont előtt, valamikor 1945 márciusának végén visszaható hatállyal eleve kizárta az ellátásból azokat, akik 1944. október 15. előtt veszítették az életüket.
Az ideiglenes kormány hozott egy olyan döntést, amellyel az 1944. október 15. után elesettek tekintetében diszkriminációt vezetett be. 1945-től folyamatosan leépítették a hadiözvegyi, illetve hadiárva-ellátást, 1949-ben kifejezetten csak és kizárólag politikai döntés alapján az 1945-ben jogosultságot szerzettektől egyöntetűen megvonták a hadiözvegyi és hadiárva-ellátást.
1950 után a politikai rezsim gyakorlatilag kinyilatkoztatta, hogy aki a II. világháborúban harcolt és a Szovjetunió ellen küzdött, az természetesen az ország és a Szovjetunió ellenségeként bűnösnek számít. Tehát megbélyegezték a II. világháború minden katonáját, és megbélyegezték a hadiözvegyeket és a hadiárvákat, megvonták tőlük az ellátást.
Forrás: penzcentrum.hu, online-kalkulator.hu